Zdroj: http://sachy.hlinsko.cz/./aktuality/smutna-zprava  •  Vydáno: 26.5.2022 8:55  •  Autor: Jana Indrová

Smutná zpráva

Zemřel dlouholetý člen oddílu

 

S lítostí oznamujeme, že po dlouhé nemoci 10. května odešel teprve třiatřicetiletý talentovaný šachista Michal Hanus. Nepřízni osudu čelil s odvahou a silou, jakou si málokdo dokáže představit. Těmito ctnostmi oplýval a bojoval i na šachovnici.

 

Jako připomínku Michalových výjimečných schopností si můžete přehrát jednu z jeho posledních partií za Hlinsko. S černými ve slovanské obraně projevil strategickou vyspělost, taktickou převahu a nebojácnost. Soupeřovy figury po Karpovsku zcela uvěznil. Papírově silnějšímu soupeři nezbylo nic jiného než rezignovat.

 

<iframe id="9219689" allowtransparency="true" frameborder="0" style="width:100%;border:none;" src="//www.chess.com/emboard?id=9219689"></iframe><script>window.addEventListener("message",e=>{e['data']&&"9219689"===e['data']['id']&&document.getElementById(`${e['data']['id']}`)&&(document.getElementById(`${e['data']['id']}`).style.height=`${e['data']['frameHeight']+30}px`)});</script>

 

Hlinsku se v této sezóně příliš nedařilo. Není divu – že když už se oddílu podařilo vyhrát ­– bylo to za významného přispění mistra České republiky tělesně postižených v šachu. Mistrovství ovládnul v roce 2015 a patří mezi jeho nejvýznamnější šachové úspěchy.

 

První zmínky o Michalovi se v našem almanachu datují do roku 2001. Pravidelně reprezentoval hlinecký oddíl na soutěžích družstev v Pardubicích – Czech Open. V roce 2020 dovedl Hlinsko na 23. místo. V roce 2011 vyhrál turnaj O putovní pohár města Hlinska, stříbrnou příčku obsadil v letech 2014 a 2016.

 

Upřímnou soustrast za všechny členy oddílu rodině vyjadřují

 

Jana Indrová, Slavomil Dvořák a Přemysl Osička