Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Různé

Vánoční turnaj ŠO DDM Hlinsko 2010

Účast byla hojná, atmosféra výborná a výsledky mírně překvapivé :-)

Vánoční turnaj jsme připravili na klidné období mezi vánoci a silvestrem - 29.12. Počítali jsme s účastí cca 25 lidí a nakonec se nás sešlo 30 ! Na hlinecké poměry skvělá účast ! Přišli i rodiče dětí a startovní listina byla velmi pestrá. Co k turnaji říci ? Především jsme jedli, pili, hodovali a hráli šachy :-) Doufám, že to nebyl jen můj dojem, ale myslím si, že atmosféra byla výborná a bavili se snad všichni. To nic nemění na tom, že boje na šachovnicích byly tvrdé a nemilosrdné a výsledky více než zajímavé.

To, že se o první místa budou bít Slávek Dvořák s Michalem Hanusem se dalo očekávat a taky to podle toho dopadlo - měli dělené 1. a 2.místo. Já osobně jsem ale předpokládala, že o první místo bude bojovat i Honza Zámečník a p.Janda a těm už se dařilo méně. Naopak velkým překvapením pro mě osobně bylo moje 3.místo. Výborně hrál Patrik Žejdlík a vybojoval 1.místo mezi dětmi a celkové 6.místo. Některým hodně chyběl čas - bylo to i tím, že jsme se v zájmu vyrovnanějších her rozhodli dát neelistům 15 minut a elistům 10minut - pro mnohé bylo těch 10 minut málo a prohrávali na čas. Ale to k šachu patří a nikdo si nestěžoval. Skvěle se držel i pan Malý a jako nejstarší účastník získal pěkné 5. místo! Celkové pořadí hlavního turnaje je tady :

30 21 Vašek Jan 1000 1,0

Ještě dodám, že Luboš Štorek přišel pozdě a turnaj dohrával místo Ondry Novotného, který nakonec nepřišel vůbec - měl tedy myslím 4 kola z devíti ztrátu. Inu, kdo pozdě chodí ....

Ceny byly pro všechny a myslím si, že pěkné a tak snad byli všichni účastníci spokojeni.

Hlavní turnaj skončil cca v devět večer a tak byly některé děti chtíc nechtíc odvedeny domů, ale dost nás ještě zůstalo a tak jsme sehráli turnaj v holanďanech. Dvojice jsme rozlosovali náhodně, vždy jeden silnější hráč a jeden slabší. Bylo to zábavné a rychlé, výsledky zajímavé :-) : 1.místo, 5 bodů - Petr Zelenka + Honza Zámečník; 2.místo, 4 body - Patrik + Jarda Žejdlíkovi; 3.místo, 4 body - Slávek Dvořák + Maruška Vašková; 4.místo, 3 body - Tonda Indra + Erik Žejdlík; 5. místo, 3 body - Soňa zelenková + Jana Londinová; 6.místo, 2 body - Michal Hanus + Jana Žejdlíková no a bez bodíku Jana a Petr Vaškovi, kterým naprosto záhadně mnohem rychleji než ostatním ubíhal čas :-).

No a protože jsme pořád měli zásoby pití a dost energie, stihli jsme i turnaj v blickách :

Co dodat ? Na tomhle turnaji jsem zjistila, že :

- Hlinečtí šachisti k sobě nemají daleko, umí se bavit a utužování kolektivu tímto způsobem není beznadějné :-) a mělo by se v něm pokračovat.

- Talent se dědí a rodiče dětí, které hrají pěkné šachy, ač bez zkušeností a tréninku, dokážou hrát na slušné úrovni a ukázat, po kom že to ty děti mají.

- Až budeme chystat rozloučení se sezónou na konci června, zkusíme pozvat opět i dospělé hlinecké šachisty, protože to bylo fajn !

- Pro mě osobně by opravdu byl vhodnější termín o den dříve, protože na turnaji v Oldříši druhý den moje hra v první půli rozhodně nebyla na úrovni a nebylo mi do zpěvu :-)

Fotogalerie z turnaje je tady.

Děkuji všem za účast a vytvoření pěkné atmosféry a těším se, že příště nás bude ještě víc a opět si to užijeme. Budu ráda, když do komentářů přidáte svůj pohled na turnaj a postřehy k vylepšení :-)

Přeji všem úspěšný nový rok plný pohody, dobré nálady, zdraví a spokojenosti.

Vydáno: 3.1.2011 10:50 |
Přečteno: 6253x |