Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Různé

Tréninkové soustředění s Markem a s Martinem 25.-26.3.2016 - fotky a bezva komentáře od Jasmínky a Lukáška ... :-)

Fotky z báječných dvou dnů jsou tady.

Šachové soustředění v Hlinsku

Ráno v pátek jsme od babičky přešli na DDM, přivítali jsme se s ostatními a čekali, až všichni dorazí. Začala první přednáška. Opakovali jsme to, co jsme se naučili na táborech o hodnocení pozice a zapisovali to na tabuli. Marek vytvořil z fotek z táborů komiks, na hodnocení pozice. Nejvíc se mi líbila oběť figury = Tonda padající z vozu. Následovaly přednášky. Matování střelcem nebo oběti v sicilce. Potom byl oběd. Na oběd byla bramboračka a pak řízek s bramborovým salátem. Bylo to moc dobré! Začal šílený turnaj (hráli to jenom někteří). Záludnost byla v tom, že bílému určili buď určitou figuru, která dává mat z určitého místa nebo řadu nebo pole, na kterém má stát černý král. A měli jste splnit zadání. Jako bílý jste to měli ulehčené tím, že černý neměl dámu. A postupně se přitvrzovalo. Potom kdo chtěl, šel na bazén a šlo jich asi pět. Zbytek hrál Munchkina nebo šachy. Prostě každý dělal co chtěl. Až dorazili z bazénu byla večeře. Rizoto! Bylo velmi dobré. Někteří odešli domů. Nachystali jsme matrace na spaní a zábava pokračovala. Hra Krycí Jména která následovala nám skvěle procvičovala asociace.

V sobotu jsme vstali, pomocí spolupráce jsme uklidili matrace a nasnídali jsme se. Byla pomazánka, opět vynikající. Pak pokračovaly přednášky. Na výběr jsme dostali: omezování soupeřových figur nebo pokračování obětí v sicilce. A najednou tu byl oběd. Vývar (kdo chtěl, dostal bramboračku z minula) a maso s omáčkou a opečené brambory. Mňam! Demokratické šachy které následovaly byly zajímavé tím, že jsme seděli v „lavicích" a psali si k sobě na papír tah a myšlenku proč ho chceme zahrát. Pak se hlasovalo a který tah měl nejvíc hlasů, ten se zahrál. Hráli jsme proti Markovi a Martinovi. Rozebírání tahů bylo zajímavé tím, že jsme viděli pozici očima ostatních. Byla večeře, kde si každý dal na co měl chuť, protože spoustu jídla zbylo od oběda a včerejší večeře. Potom jsme se už museli jet a tak jsme se rozloučili a odjeli domů.

Všechno jsem si moc užila a moc ráda jsem zase všechny viděla, pokud by bylo někdy další soustředění, určitě bych jela zase.

Jasmínka

Ráno jsme od babičky přešli na DDM, kde hned ráno měli táta s Markem šachovou přednášku o hodnocení pozice. Asi každému se líbilo zpracování fotek z našich táborů, které Marek poupravil, že vypadaly jako komiks a sloužily jako pomůcky pro hodnocení pozice. Na oběd jsme měli: bramboračku a řízek se salátem - všem nám moc chutnalo. Po obědě nám Marek vysvětlil obdobu šachů, kterým říkal Hospodské šachy*. Hráli jsme v nich turnaj a všechny nás to bavilo. Vojta skončil 1., Slávek 2. a já jsem byl 3. Pak kdo chtěl, tak šel na bazén, a kdo nechtěl, zůstal s Markem na DDM. Bohužel jsme šli pouze já, teta Janka, Vojta, Kuba a Jirka. Pak byla večeře, na kterou bylo rizoto. Večer nám Marek vysvětlil novou hru se  jménem „Krycí jména" nad kterou jsme strávili celou noc. Na snídani byla vaječná pomazánka s cibulí. Po snídani byla přednáška s Markem na téma: „Vysoká škola kombinací". Na oběd byl vývar a americká směs s pečenými bramborami. Odpoledne jsme hráli Demokratické šachy**. Pak v 17:30 bylo ukončení soustředění. Já osobně mám z tohoto soustředění dobrý pocit a moc se mi líbilo.

Lukášek

*Hrálo se tak, že měl černý o dámu míň a bílý měl úkol, který měl splnit.

1:0 - Bílý splnil úkol.

1:0 - Bílý vyhrál na čas.

0,5%: 0,5% - Bílý dal mat, ale nesplnil úkol.

0:1 - Jinak.

** Bylo nás 12 a hlasovali jsme o tah, který zahrajeme proti tátovi s Markem.


Vydáno: 6.4.2016 23:00 | 
Přečteno: 1904x | 

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.