Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Různé

Soustředění Prostějov - 2. - 4.9.2016

Článek napsali Vojta a Ondra - díky :-)

Vojta

Pátek
Ve dnech 2.-4. září jsme devítičlenná výprava jeli do Prostějova na šachové soustředění.
Po dlouhé cestě, kterou jsem zpola prospal, nás čekalo ubytování na holčičím internátě a následně cesta k občerstvení u Abrahámka. Tam už na nás čekali místní lidé i Londini z Vracova a Prostějova. Náš večerní program byl opékání špekáčků, seznámení se s ostaními dětmi a lidmi. Poté jsme se zabavili u stavění hráze přes řeku, přičemž si každý hlídal svoji stranu řeky. Jakmile se začalo stmívat, naše výprava se rozloučila a odjela na internát. Večerní, neboli noční zábava spočívala v tom, že byla  hrána jedna hra Krycí jména, malí šli později hrát Dixit. Ti menší odešli spát v pátek a ti větší odešli spát až v sobotu.

Ondra

V sobotu byl budík nastaven na sedmou hodinu. Když jsme se vykopali z postelí, ustlali, vyčistili si zuby a vzali si s sebou důležité věci, tak byl směr k hospodě "U Abrahámka". Zdena, Jirka, Kuba, Matyáš a Marťa vyrazili pěšky. Ostatní jeli autem. Za chvíli jsme byli na místě a nasnídali jsme se. Následovalo první kolo. Tempo bylo 2x 15 minut bez přídavku, což mi dělalo občas problémy. Po pátém kole jsme se naobědvali a šli dohrát turnaj. Ten měl sedm kol. Celkově se mi moc nedařilo, ale ostatním podle výsledků ano. Následovala vážná partie v souboji Hlinsko vs Prostějov. Partii jsem pokazil, celý den jsem hrál tak nějak špatně. Doufám, že na první lize to bude už lepší. Tým celkově prohrál pět a půl ku dvěma a půl bodu si myslím. Pak mělo být překvapení a také bylo. Nejdříve jsme se rozdělili do čtyř týmů po čtyřech a vedoucí nám řekli, že na určitém území je šestnáct papírků s indíciemi. Když se všechny papírky nalezly, tak jsme z nich měli poskládat heslo. Všichni heslo zjistili během chvilky a tak si vedoucí řekli, že musíme splnit tři úkoly. Ty se losovaly. Poskládali jsme básničku, přelezli lávku a všechny čtyři týmy si zazpívaly Bednu od whisky s kapelou :D. Následovala šipkovaná, kterou nám připravila Zdena. Tak jsme hledali šipky a hledali, až jsme Zdenu našli. Ta nám řekla, že jsme přišli špatnou cestou, ale tak co :D. Prošli jsme se o tak dobré dva kilometry navíc. Vyzvedli jsme si poklad jako odměnu, navečeřeli jsme se a vyrazili k ubytovně. Večer jsme hráli krycí jména a když už jsme byli unaveni, tak se šlo spát.

Vojta

Neděle
Den začínal budíčkem v 7.30. Už ráno jsme museli zbalit a odnést kufry do auta. Poté jsme dojeli a následně došli k Abrahámkovi. Polední náplň byla v podobě šachové přednášky. Potom byl uskutečněn plán, který dostali dospělí při noční zábavě. Šachová štafeta byla pro někoho šok, ale někdo to čekal. Týmy byly poměrně v rovnováze, ale po nechápavém pokračováním soupeřova týmu to skončilo věčným šachem. Za odměnu jsme mohli zamést bordel u ohniště, což bylo pro někoho zábavné, ale pro někoho asi poučné :D. Pan Adamčík si pro nás připravil šachové diagramy podle výkonnosti. Kdo už měl vyluštěnou více než polovinu diagramů, mohl si vzít výborný kotlíkový guláš. Dále to pokračovalo zkontrolováním lehčích diagramů a rozloučením se se všemi. Cesta domů byla příjemná. Na závěr bych chtěl říct, že vše bylo super a jsem rád, že tam panovala tak přátelská nálada a dobré vztahy.

Jana

Výsledky turnaje nejsou důležité, ale kdo je zvědavý, tak jsou zde.

Díky Zdeně za super doprovod, a všem, kdo pomáhali nebo se zúčastnili, za prima víkend. Mělo to jedinou chybičku, a to jen tu, že nás nejelo více.

Fotky z akce najdete tady.


Vydáno: 6.9.2016 20:44 | 
Přečteno: 1918x | 

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.