Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Různé

Šachy 2021

Pár slov nového předsedy Přemka Osičky :

Ahoj a dobrý den,

 

nový rok nám nepřinesl výraznější změnu. I taková doba přináší příležitosti. Můžeme například rozvíjet naše dovednosti na počítači. Sociální kontakt však těžko nahradíme.

 

Od začátku roku jsem předsedou našeho šachového oddílu. A stojíme před těžkým úkolem. Přesto se však budu snažit abychom si naši šachovou zálibu udrželi. Nejprve bych ale chtěl poděkovat všem, kteří se na chodu šachového klubu podíleli a podílejí.

 

Zvláštní poděkování patří Janě Indrové, která odvádí neuvěřitelnou práci s mládeží už řádku let společně s Milanem Londinem a Tondou Indrou, pomohli objevit spoustu šachového potenciálu a jsem rád, že si před více než deseti lety vybrali Hlinsko. Taky samozřejmě Slávku Dvořákovi, který oddílu bude poskytovat dlouholeté zkušenosti jako místopředseda. A taky Janě Vaškové, která se stará o účetnictví. Na spolupráci s vámi se těším.

 

Historie hlineckého šachu je neskutečně bohatá a dlouhá. Už za čtyři roky oslavíme sto let hlineckého šachu. Inspirací jsou spousty.

 

Aktuálně za šachovnice usednout nemůžeme a sezóna se dohrávat nebude. I přesto ale jako oddíl pár věcí děláme, povedlo se nám získat dvě dotace. Odehráli jsme spoustu turnajů na lichessu kde se nám povedlo vytvořit komunitu hráčů. Středeční turnaje teď budou již opravdu pravidelné.

 

Založil jsem na lichessu šachový klub. Do něj vstoupíte s heslem: Hlinsko – můžeme si mezi sebou domluvit partii, a navíc už vám neuteče žádný turnaj. Nabídka, která se neodmítá. Odkaz tady: https://lichess.org/team/chessclub-hlinsko

 

Tam najdete i turnaje, každou středu od 17:00. Turnaj bude na 9 kol švýcarským systémem. Bude trvat zhruba hodinu a půl. A jak už jsem jednou sliboval, tak si i o něco zahrajeme. Zahrajeme si o dvě knihy; Tajná přísada od autorů Davida Navary a Jána Márkoše. První pošleme vítězi turnaje a druhou dostane nejlepší hráč do 16 let. 


Odkaz na turnaj je tady: 
https://lichess.org/swiss/k7WhOMSO

 

Současně ještě čekáme na literaturu od šachového svazu, která měla být součásti jedné z dotací. Snažím se to v momentální chvíli vyřešit, ale jakmile cvičebnice budeme mít, tak je rozdáme každému, kdo chodí do šachového kroužku. 

 

Discord je aplikace která běží v každém počítači. Stačí kliknout na tento odkaz https://discord.gg/4bf94xA4Hr a budete se moct zapojit do šachové diskuze, budu tam psát i aktuální informace.

 

Nejaktuálnější informace naleznete na webových stránkách šachového svazu. Posílám tady poslední newsletter: https://www.chess.cz/unorovy-newsletter-pro-cleny-sscr/

 

Snad jsem vám nabídnul sousto šachové zábavy a brzy se shledáme za šachovnicemi.

 

Což už může být brzy, protože budeme mít šachové soustředění pro děti, které bude probíhat v DDM. Veškeré informace o soustředění a jak se přihlásit najdete tady: http://sachy.hlinsko.cz/aktuality/informace-k-letnimu-taboru-2021

 

Přemysl Osička


Vydáno: 4.3.2021 19:08 | 
Přečteno: 677x | 

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.