Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Různé

Prostějov versus Londi(ý)n, Prostějov, 22.6.2013

Dne 22.6.2013 vyjela čtyřčlenná výprava hlineckých šachistů ráno do Prostějova, kde se ve venkovních prostorách baru "u 12 opic" zúčastnila turnaje v rapid šachu pod názvem "Prostějov versus Londi(ý)n".
To proto, že se rodina Londinů kompletně zúčastnila turnaje v počtu 10 šachistů (včetně Tondy,který si také oblékl rodinný dres). Mimo rodinu s námi jel Vojta Říha, který jako jediný z hlinečáků projevil zájem se turnaje zúčastnit. V rámci startovného jsme dostali výborný guláš nebo párky a buď nealko nápoj, nebo 11° kvasnicové pivo, které mi opravdu zachutnalo a proto jsem si po každém lichém kole ještě jedno dokoupil. Sluníčko nám do toho svítilo, kolem chodil mlsný kocour domácí, prostě pohodička.
Kdo četl Klabzubovu jedenáctku určitě uvěří, že jsem se tam cítil jako starý Klabzuba, ovšem v šachové podobě!! S napětím jsem ještě stačil sledovat, jak si vedou všichni členové rodiny a Vojta.

Tak jak to ve švýcaráku chodí nahoru a dolů, tak se během turnaje měnily ambice všech zúčastněných. I já si zahrál na 1. (s pozdějším vítězem Cagašíkem-ELO 2260 jsem ale neměl šanci něco uhrát), 2, ale i 9. desce.
A tak se stalo, že v posledním kole jsme se střetli s Vojtou o 3. místo, to je obrazně bronzovou medaili. Bohužel pro mě mi Vojta nedal šanci, vyhrál a odvezl si s 5 body z turnaje krásné 3. místo!! a na mě zbylo místo až 11 (4 body). Ještě že další členové rodiny si vedli lépe. Se 4,5 body obsadil Martin 5-té místo, Jana 6. místo a Milan 8. místo. Pěkně si vedli i vnuci Šimon se 4 body-14. místo, Martin se 4 body 15. místo, Lukáš se 3 body na 23. místě a nejmenší, teprve pětiletý Miško se 3 body na 24. místě. Průměrně se dařilo Tondovi, který se 3,5 body uzavíral první polovinu tabulky. Poslední z Londinovského klanu skončila na 27. místě se 2 body Marcelka - maminka Šimona a Martina, která, ač šachy nehraje, se nechala "ukecat", aby nás (Londinů) bylo 10. Ještě za ní skončilo 5 dalších šachistů!!
Myslím, že se Londinům tunaj vyvedl, jak šachově, tak relaxačně, ale nejvíce se povedl Vojtovi, který vybojoval krásné třetí místo v těžké konkurenci ELOvě mnohem silnějších hráčů. Zato mu patří velká gratulace!!!