Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Různé

Platné informace k soutěžím mládeže v našem kraji

Informace od vedoucího komise mládeže p. Šilara ...

Upravený kalendář zbytku sezony 2019-2020 KM PdŠS pro soutěže mládeže s komentářem

 

S ohledem na opatření vlády ČR v souvislosti s koronavirem zasedal 14.4. VV ČŠS a zpracoval předběžný kalendář šachových soutěží, které se budou moci odehrát po datu 8.6.2020, kdy by mělo dojít při zachování přísných hygienických k takovému rozvolnění mimořádných opatření, které umožní sehrání soutěží s účastí do 50 osob.

Bylo tedy stanoveno:

Sobota a neděle 13.6. a 14.6. 2020

Odehrají se zbývající dvě soutěžní kola v 1.ČL, KP I a KS.

Sobota 13.6.2020

Odehrají se závěrečná 2 kola Krajského přeboru družstev žáků dle původního rozpisu utkání s tím, že soustředění, které mělo být v Ústí nad Orlicí, se bude konat v Lanškrouně za účasti družstev Ústí nad Orlicí, Lanškrouna B, Polabin D a Chotěboře B. Druhá skupina se bude konat ve Svitavách za účasti Železných hor A a B, Svitav a Hlinska. Začátek od 9 hodin. Organizátoři skupin (p. Krištof a p. Krušina) rozešlou na konci května vedoucím účastněných družstev podrobnější pokyny.

 

19.6. – 21.6. se odehrají finálové boje Extraligy dorostu

20.6. – 21.6. se odehrají zbývající utkání 1. ligy mládeže

Sobota a neděle 27.6. a 28.6.2020

Odehrají se zbývající dvě soutěžní kola, 2. lize a KP II. A dále dvě kola v Extralize.

Výše uvedeným způsobem jsou vyčerpány všechny možné termíny do začátku hlavních prázdnin a nebude v žádném případě možnost odehrát něco dalšího …

Také odpadnou bez náhrady akce, které se měly konat do začátku hlavních prázdnin:

  • Přebor PdŠS v rapid šachu mládeže (Mistrovice)
  • Přebor ČR družstev starších žáků (Chrudim)
  • Přebor ČR družstev mladších žáků (Jihlava)
  • Zbývající kvalifikační turnaje mládeže PdŠS HD 10 – HD 16
  • MČR družstev školních týmů (Zlín)

 

Turnaje Chvaletické šachové olympiády se pokusíme sehrát ve volných termínech na podzim 2020.

Všechny tyto turnaje bohužel nesplňují podmínku účasti do 50 osob, která bude zřejmě od 8. června platit.

Pořádat soutěže mládeže o hlavních prázdninách nemá kvůli dovoleným rodičů a možným trvajícím opatřením kvůli koronaviru smysl. A tak další akce mládeže bude zřejmě možné pořádat až od září.

 

 

4.9. – 6.9. 2020   MČR v rapid šachu mládeže.

Bude se konat pouze v případě dalšího rozvolnění opatření kvůli koronaviru (zejména možná účast vyššího počtu osob na sportovních akcích, než je povolených 50 osob). Protože nebude odehrán kvalifikační přebor PdŠS v rapidu v kategoriích mládeže, bude zřejmě muset KM PdŠS přistoupit k přímé nominaci na tuto akci, pokud nominaci z jednotlivých krajů neurčí přímo KM ŠS ČR.

 

  1. – 13.9.2020: Finále přeboru PdŠS v klasickém šachu v kategoriích HD 10,12,14,16

Bude se konat pouze v případě dalšího rozvolnění opatření kvůli koronaviru (zejména možná účast vyššího počtu osob na sportovních akcích, než je povolených 50 osob).

Protože nebudou odehrány 4. kvalifikační turnaje KPJ mládeže v jednotlivých kategoriích, bude KPJ sehrán v jednotlivých kategoriích švýcarským systémem na 7 kol. Postup do KPJ budou mít zajištěn:

  1. Všichni vítězové z 1.-3. turnaje odehrané kvalifikace z každé kategorie
  2. Všichni účastníci M Čech v roce 2019 (i ti, kteří v roce 2020 přešli do starší věkové kategorie se budou moci KPJ účastnit v odpovídající věkové kategorii)
  3. Další hráči z kvalifikačních turnajů o KPJ, kteří v bodovaném pořadí obsadili 2. – 15. místo, při rovnosti bodů na 15. místě postupují všichni, kteří toto místo dělí, tj. např. 14. – 18.

 

26.9.2020:   Orlická šachovnice a KP žáků do 8 let v Ústí nad Orlicí

 

Poznámky:

Výše uvedený kalendář je nutno vnímat jako provizorium, ve kterém ještě může dojít ke změnám v závislosti na tom, jak se bude v ČR vyvíjet stav ohledně koronaviru.

V termínu do 30 dnů po vydání kalendáře KM ŠS ČR akcí mládeže na sezonu 2020-2021 bude vydán kalendář KM PdŠS na stejné období. Pokud bude celostátní kalendář vydán ve smyslu ustanovení Soutěžního řádu ŠS ČR do 31.5.2020, potom musí být navazující kalendář krajský hotov do 30.6.2020. Lze však tentokrát očekávat určité zpoždění.

 

Za KM Pd ŠS

vypracoval  Lubomír Šilar

 

 

 

 

 

 


Vydáno: 4.5.2020 10:48 | 
Přečteno: 137x | 

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.