Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Ostatní turnaje jednotlivců

Otevřené mistrovství Čech do 8 let, Mistrovství Čech do 10 let a Open - Seč, 15. - 17.10.2010

Ve dnech 15.-17.10.2010 se v Juniorhotelu na Seči uskutečnilo Mistrovství Čech v kategoriích do 8 a do 10 let.

V nejmladší kategorii do 8 let nás reprezentoval Erik Žejdlík. Sobotní turnaj zahájil velice dobře - získal 5 bodů ze 6. Neděle už nebyla tak úspěšná - 1 bod ze 3, ale uhrál nakonec krásné 5.místo s přímým postupem na Mistrovství Čech H10 2011. Máme z toho velikou radost a gratulujeme.
ERIK: "Turnaj se mi líbil, jen škoda, že jsem nepřivezl pohár. Ale z postupu mám radost."
V kategorii do 10 let si zahrála svůj první velký turnaj Maruška Vašková. Určitě to pro ni byla velká zkušenost do dalších turnajů.
V doprovodném turnaji OPEN Seč si zahrál Patrik Žejdlík. Uhrál 4,5 bodu z 9 a náleželo mu hezké 8.místo. Určitě pro nás bylo milé překvapení, když vyhrál cenu za nejlepšího hráče do 10 let.
PATRIK: "Turnaj byl zajímavý, zahrál jsem si FM Gallinnisem na první šachovnici a měl jsem radost z ceny za nejlepšího desetiletého hráče. Pro mě to byl vydařený víkend."

napsala Jana Žejdlíková

No a já doplním, že výsledky, fotogalerie a další informace o těchto turnajích najdete zde .

Eriček uronil pár hořkých slz po prohře v poslední partii, při které přišel o medaili, ale věřím, že ho to spíš pobídne k tomu, aby na sobě makal a s jiskřičkami v očích vyhrával. Páté místo je výborné a doufám, že se na MČR HD8 neztratí a udělá nám radost.

Pro Patrika určitě velká zkušenost v náročném turnaji s dospělými protihráči a kvalitním výsledkem.

Pro Marušku tvrdá zkušenost - M Čech do 10 let je těžký výběrový turnaj a po prázdninovém odpočinku od šachů se jí do turnajového koloběhu vstupovalo špatně. Určitě ji to posune k lepšímu soustředění na hru a k další práci, aby mohla bojovat o medailová pořadí mezi dívkami.

Vydáno: 3.11.2010 15:21 |
Přečteno: 3056x |