Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Ostatní turnaje jednotlivců

Orlická šachovnice a KP do 8 let, 26.3.2011, Ústí nad Orlicí

Reportáž stvořil Tonda, za což mu tímto děkuji. Šachová sobota a šachová neděle mě naprosto vyčerpaly a nebyla jsem schopna činu :-). Janě Žejdlíkové děkuji za doprovod, přepravovat 10 dětí není jednoduché a bez dalších nadšenců by to nešlo.

V sobotu, 26.3. jsme měli další z výjezdů s našimi šachovými elévy. Tentokrát to bylo do Ústí nad Orlicí, kde se konal již 41. ročník tradičního turnaje mládeže, Orlická šachovnice. V podstatě probíhaly současně dva turnaje. Pro ty nejmenší, omezené rokem narození 2003 a druhý turnaj byl pro všechny ostatní společný, s vyhlášením nejlepších, ve svých kategoriích. Vyrazili jsme tedy s počtem 10 svěřenců na tuto akci.

Mezi nejmenšími byli jasní favorité snad jen dva. Ondřej Švanda z Poličky, a náš Erik Žejdlík. V podstatě se tyto papírové prognózy naplnily, a zápas pravdy nastal už ve 3 kole, kdy se tito dva utkali ve vzájemném zápase. Partii vyhrál Ondra Švanda, čímž si zajistil patrně vítězství v celém turnaji. Nikdo nedokázal z jeho hry vytěžit ani půlbod, takže turnaj vyhrál s plným počtem bodů 9z9. Erik zde svoji klíčovou partii prohrál, zejména proto, že ji chtěl mít velice rychle z krku, (doslova ji odblical) a tak si bude muset na první vítězství nad tímto soupeřem ještě počkat. Jinak si myslím, že hrál velice pěkné šachy, a ziskem celkových 8 bodů z 9 skončil na 2. místě, s titulem vícemistra pardubického kraje v kategorii do 8 let. Gratulujeme.

Turnaj nejmenších měl ale i další výrazná jména, která držela prapor hlineckého šachu poměrně vysoko.... Velikým překvapením pro všechny dospělé byl výkon Ondry Novotného, který se svojí přesnou hrou, bohatou na originální myšlenky probojoval v 6. kole dokonce až na 1. desku a celkově skončil na velice krásném 5. místě. No a pro nás s Janou byl obrovským překvapením také náš maličký Honzík Vašek. Ten uhrál v tomto turnaji více bodů, než za celou dobu, kterou šachy hraje a s celkovým počtem bodů 4, obsadil celkové 14. místo. Už teď je zcela zřejmé, že pokud najde v šachové hře zalíbení, může vyrůst ještě v kategorii H10 takřka přes noc nové jméno velmi obávaného hráče.

Turnaj starších dětí neměl v našich řadách žádné papírové favority, ale přesto jsme s výsledky našich svěřenců vcelku spokojeni. Asi nejvíce nás potěšila svým výkonem Maruška, která uhrála poctivé 4 body, a je vidět, že šachové soustředění v podobě MČR ji obrovsky výkonnostně posunulo.Velice dobře se jí podařila prodat domácí práce, řešení diagramů. ...Doufáme, že v této činnosti Maruška nepoleví, a že jí tento výsledek dodá chuti do další činnosti.

Velikou pochvalu musím také vyseknout Michalu Neumannovi, který zahrál moc pěkný výsledek. Ziskem 6 bodů, (což je určitě jeho turnajové dosavadní maximum) zaznamenal velký nárůst formy. Je na něm za posledních pár měsíců vidět, že doma na sobě šachově hodně zapracoval. Snad ho tento výsledek ještě více povzbudí.....??

Nenápadným smolařem se stal Přemek, který díky prohrám s mnohem slabšími soupeři, skončil až na 30. místě. Ale ani on nemusí být smutný, protože 5 z 9 není jistě žádnou ostudou....

Ostatní naši svěřenci se výsledkově příliš neprosadili, ale přesto jsme s jejich hrou spokojeni. Od Martina s Pavlem(díky jejich přístupu) jsme žádné velké výsledky nečekali, rozhodně neudělali ostudu. Z těch nejmenovaných dětí ještě zmíním Patrika Peška, který se ziskem 4 bodů může také být spokojený. I tady je vidět veliký pokrok, a jeho relativně nízký věk je velice dobrým příslibem pro další jeho výkonnostní růst.

Fotogalerie je tady, kompletní podrobné výsledky obou turnajů tady.

Vydáno: 27.3.2011 19:19 |
Přečteno: 2688x |