Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality

Okresní přebor školních družstev, 10.11.2012, Chrudim

Čekám čekám, a pořád nic, tak alespoň stručně o skvělých výsledcích hlineckých dětí ...

Do okresního kola se přihlásily 3 týmy do kategorie mladších 1. - 5. třída a 6 týmů do kategorie starších 6. - 9. třída. Celkem 9 družstev sehrálo okresní kolo dohromady, systémem každý s každým. Hlinsko reprezentovaly tři týmy - v mladších to byla ZŠ Ležáků a ZŠ Smetanova, ve starších ZŠ Resslova.

Já byla v práci a tak mám postřehy pouze zprostředkovaně, ale podle výsledků si naše děti vedly výborně. ZŠ Ležáků měla na 1. šachovnici Vojtu Říhu (6,5 bodu z 8), 2. šachovnici hrála Maruška Vašková (6/8), 3. šachovnici hrál Míša Ročňák (7/8) a 4. Patrik Pešek (8/8 ! ). Podařil se jim husarský kousek, a to tím, že nejen že vyhráli svoji kategorii 1.-5. třída, ale vyhráli celkově celý okresní přebor - získali celkem 27,5 bodu a porazili GJR na pomocné hodnocení - počet zápasů se ziskem 4 bodů. O to víc mě mrzí podivný přístup pořadatelů, kteří je odměnili sice pěkným, ale putovním, pohárem a pro celé družstvo dohromady věnovali 1 !!! balíček bonbonů (tj. za vítězství v okresním přeboru školních družstev myslím 3 bonbony na hráče ???). Podle doslechu vím, že pro vítěze byly připraveny věcné ceny - nedostali je snad hlinečáci proto, že nevyhrály děti z Chrudimi ? Zvláštní. Ještě štěstí, že naše děti hrají, protože je šachy baví, a ne pro ceny. Opravdu mě to mrzí a to ještě o to víc, že jsem si na základě mých malých zkušeností netroufla uspořádat tento turnaj družstev v Hlinsku. Příště se toho tedy zříkat nebudu, nechám se proškolit od zkušenějších, a pokud to bude možné, zkusíme se pořadatelství ujmout a zajistit tomuto klání důstojný průběh (nejde jen o ceny, ale i o jiné věci, které nebudu zveřejňovat, protože je mám jen z doslechu).

ZŠ Smetanova skončila v mladší kategorii na 2. místě a hrála v tomto složení : Ondra Novotný (4/8), Martin Štěrba (7/8 !), Zvolánek (jméno bohužel nevím, 2,5/8) a Dan Myška (3/8).

ZŠ Resslova skončila na 2. místě v kategorii starších a hrála v tomto složení : Patrik Žejdlík (6,5/8), Petr Zelenka (5/8), Erik Žejdlík (8/8) a Míša Neubauer (3,5/8). Jejich výkon je o to cennější, že Erik i Míša jsou věkově v mladší kategorii ( Erik myslím 3. třída a Míša 2. třída ).

Myslím si, že všechna tři družstva reprezentovala Hlinsko naprosto skvěle, všechna tři postoupila do Krajského kola a já věřím, že ani tam se neztratí (naopak, věřím v postup Ležákovky do republikového kola :-)) Blahopřeji a udělali jste mi velkou radost. Budu moc držet pěsti, Krajské kolo mladších se koná 10.12. v Ústí nad Orlicí a Krajské  kolo starších 6.12. v Pardubicích.

Konkrétní výsledky jsou tady. Fotky jsou zde.

Vydáno: 3.12.2012 19:46 |
Přečteno: 2204x |