Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

Okresní přebor školních družstev 1.-5. třída, Chrudim, 23.11.2011

Skvělý výsledek i po roce :-)

Zatím mi nepřišlo zhodnocení od účastníků, tak alespoň stručně výsledky.

Z Hlinska původně měli vyrazit tři zástupci : Resslovka, Ležákovka a Smetánka, bohužel, Pavel Odvárka jet nemohl, takže Resslováci místo turnaje pilně studovali a jela jen Ležákovka a Smetánka. Je to z mého pohledu velká škoda, myslím si, že kluci z Resslovky měli obrovskou šanci na zopakování vítězství z loňského roku. Inu co, nic se nedá dělat.

ZŠ Ležáků s přehledem a po právu zvítězila :-) Maruška Vašková na 1. šachovnici uhrála 4 body z 5 a ta jediná prohra byla na čas, Patrik Pešek zabojoval a uhrál plný počet 5/5, na třetí desce Vojta Říha získal výborných 4,5/5 a Michal Ročňák na čtvrté desce neměl svůj den, ale i tak uhrál slušných 2,5 bodu. Moc blahopřeju a budu držet pěsti na Krajském kole ! Propozice už jsou tady, hraje se 9.12. v Poličce.

Nezklamali ani kluci ze Smetánky, vybojovali 3. místo a mohou být se svým výkonem spokojeni. Martin Štěrba uhrál na 1. šachovnici 3/5, Marek Zvolánek (bohužel do kroužku nechodí) bez tréninku urval 1,5 bodu z 5, Ondra Novotný výborné 4/5 a Jirka Štěrba taky skvěle - 3,5/5. Druhé místo a postup do Krajského kola jim utekl o pouhý půlbod. Reprezentace školy a hlineckého šachu to ale byla výborná, příští rok se třeba postup podaří.

celkem bodů           16

Okresní přebor družstev v šachu 23.11. 2011    Chrudim,                                                   kategorie 1.-5. třída