Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Ostatní turnaje jednotlivců

O Hlineckého střelce, 5.3.2011 - 3. ročník

Doufala jsem, že alespoň jeden střelec zůstane doma, v Hlinsku, ale nakonec všichni tři střelci cestovali po kraji ...

Místo přihlášených 72 dětí ráno zasedlo za šachovnice dětí 44. Přijely už tradičně děti z Polabin, z Poličky, ze Svitav a z Čáslavi, snad poprvé jsem na turnaji v našem kraji viděla i děti z oddílu TJ Jiskra Havlíčkův Brod a TJ ŠO Chrudim. Z největší dálky přijeli sbírat zkušenosti moji synovci z Prostějova. Vše probíhalo celkem hladce, ale v polovině turnaje mě zradil program a kolaps nenastal jen díky rychlé pomoci Davida Schaffera, kterému tímto ještě jednou děkuji za pomoc.

V kategorii nejmladších dětí (2002 a mladší) startovalo 13 dětí. Střelce a dort si zaslouženě za první místo odvezl do Polabin Tomáš Ludvík, který zvítězil bez ztráty bodu. Erik skončil druhý - s Tomášem prohrál na čas a pár slziček ukáplo, ale nedá se nic dělat. Druhé místo a šest bodů je taky moc pěkné. Třetí skončil Marek Bílek s pěti body.

Z našich dětí byla velmi úspěšná ještě Maruška - celkové 4. místo, moc pěkný výkon a zajímavé partie. Byla tam z dívek jediná, takže 1. místo mezi dívkami patří jí :-). Maruška se dostává do formy a jsem zvědavá, jak se jí bude dařit v Koutech. V poslední době na sobě začala pracovat a je to na její hře hodně vidět.

7. místo pro sebe získal Patrik Pešek a i na něm je vidět velké zlepšení. Pavel byl osmý, Dan devátý a Ondra jedenáctý - od všech tří jsem čekala více. Ondrovi se evidentně nedařilo a Dan byl opět velmi zbrklý. Honzík skončil poslední a je to škoda, protože na tréninku už dokáže hrát velmi zajímavé šachy a určitě má na víc. Zatím zjevně nezvládá udržet koncentraci během celého turnaje.

Celkové podrobné výsledky nejmladší kategorie jsou tady.

V prostřední kategorii (2001 - 1999) bylo 16 dětí a nejúspěšnější byli polabinští bratři Cachové - Ondra a Jakub. Oba získali 6,5 bodu a měli naprosto stejné i pomocné hodnocení. Odvezli si tedy střelce a dort a snad se doma spravedlivě podělili :-). Třetí skončil Patrik a byl hodně zklamaný. Bohužel s Jakubem i Ondrou prohrál a získal jen 5 bodů ze 7. Určitě má na víc a já doufám, že už si veškerou smůlu v této sezóně vybral.

Z našich dětí skončil na osmém místě se čtyřmi body Martin, kterému se letos na turnajích celkem daří. Petr byl až 12 a rozhodně má na lepší výsledek.

Kompletní podrobné výsledky prostřední kategorie jsou tady.

V kategorii nejstarších (1998 - 1994) si zahrálo 15 dětí. Střelce a dort si za první místo odvezl poličský Petr Pospíšil, který získal 6 bodů. Druhé místo získal Petr Nešpůrek z Polabin a třetí byl Vítek Veselý z Havlíčkova Brodu.

V této kategorii nás zastupoval Lukáš Hanus - pěkné 5. místo a 4,5 bodu - a Michal Neumann - 10. místo a 3,5 bodu. Ani jeden z nich mě nezklamal, oba hráli jak nejlépe uměli a myslím si, že i oni jsou se svými výkony spokojení.

Výsledky nejstarší kategorie jsou tu.

Díky hlineckým firmám, které nám pomohly s cenami na turnaj, vyšla na každého pěkná cena, takže si myslím, že i ti, kterým se dařilo méně, než očekávali, odjížděli spokojení. Za pomoc děkuji především Nadě Šmahelové, která nám opět vytvořila perfektní zázemí a starala se s Janou Vaškovou a Janou Žejdlíkovou o občerstvení. S rozhodcováním pomohl Honza Zámečník. Poděkování za věnované ceny patří hlineckým firmám Instav Hlinsko a.s., MaT Hlinsko, Krámek na Betlémě, Hiesbök s.r.o., Hobby H, BBS Hlinsko s.r.o. , Knihkupectví PEGAS, Řeznictví Čejka a v neposlední řadě Městu Hlinsko. Dorty za první místo v každé kategorii nám napekla restaurace Mandala .

Fotografie z akce jsou tady (fotil Jarda Žejdlík).

Vydáno: 7.3.2011 20:21 |
Přečteno: 3916x |