Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Ostatní turnaje jednotlivců

Mistrovství Čech mládeže do 16 let Hrdoňov

V pátek 19.10. jsem s Maruškou a Vojtou vyrazila směr Šumava, kde se mistrovství konalo. Po necelých čtyř hodinách jízdy jsme zdárně dorazili do Hrdoňova, kde jsme se ubytovali v hotelu Fontána, který je nedaleko nádrže Lipno.
V sobotu odpoledne po slavnostním zahájení začalo první kolo z celkových devíti. Vojta i Maruška soutěžili v kategorii HD do 12 let. Na začátku se Marušce dařilo lépe než Vojtovi, některé její partie bylo možné sledovat na on line šachovnicích, nicméně v polovině jakoby si síly obrátili a skončili nakonec takto : Maruška ziskem 4,5 bodu z devíti vybojovala 4. místo v kategorii D12 a Vojta získal 5 bodů z devíti a zasloužil si celkově 28. místo ze 76 zúčastněných. Pro oba byli zahrané partie velmi poučné a získali mnoho zkušeností do dalších her.
Program byl vskutku nabitý, chodili jsme na tématické přednášky vedené trenéry, kteří prováděli rozbory partií.  Maruška s Vojtou si zahráli 2 x simultánky, s IM J.Juřkem oba prohráli, s FM L.Vlasákem Vojta remisoval. Ve volném čase jsme podnikali různé výlety po okolí Lipna (Stezka korunami stromů, Rožmberk, Vítkův Hrádek), i když nám je mnohdy komplikovala neustálá mlha.
Týden nám utekl jako voda a v sobotu po slavnostním ukončení, kde byly vítězům předány zasloužené poháry, jsme vesele za doprovodu bohatého a hustého sněžení, vyrazili domů.
Celkově jsme byli s ubytováním a stravou v hotelu velmi spokojeni.
Chtěla bych ještě poděkovat Davidu Schafferovi z Poličky za pomoc, rady a čas, který dětem během turnaje věnoval.
Pro mě to byla velká šachová premiéra. Můj nejsilnější poznatek bylo zjištění, jak jsou šachy nesmírně náročné na psychiku hlavně v případě, pokud se nedaří. Jsem proto ráda, že děti šachy hlavně baví hrát a že je zatím stres a tlak vytvářený na turnajích tohoto typu neodradil od dalších partií.