Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Různé

Košumberské šachování 6.11.2010

V sobotu 6.11. byl náš šachový cirkus rozdělen na 2 party. Jana byla s dětma ve Svitavách na kvalifikaci, a druhá parta vyrazila na turnaj družstev dospělých, do Hamzovy léčebny v Luži. Organizátoři možná doplatili na trochu nešetrně zvolený termín. Přijelo tam poměrně málo lidí, takže konečná složení družstev se určovala až na místě. Hlinsko postavilo dvě družstva po třech hráčích, a do konečného počtu 4 členů jsme obě doplnily jedním hráčem z pořádajícího oddílu. Celkem bojovalo tedy šest 4členných družstev. Odjížděli jsme na turnaj s medailovými  ambicemi. Tedy především "A" družstvo  mělo bojovat od začátku o stupně vítězů. Sestava byla následující...: Hlinsko A: Slávek Dvořák, Lukáš Hanus, Michal Neumann, Michaela Vránová. Hlinsko B: Luboš Štorek, Antonín Indra, Milan Štěrba, Luboš Hnát. Cíl byl splněn, našemu áčku se podařilo celý turnaj vyhrát. Na druhém místě skončilo družstvo z Brna, které mělo stejný počet bodů jako Hlinsko B, a jen  díky vyššímu počtu vyhraných partií v turnaji, bralo stříbrné medaile, a překazilo nám hlinečákům 100% zisk z tohoto turnaje. To nám ale  nevadilo, protože, s medailovým umístěním B družstva se nepočítalo. Takže misi v Luži jsme zakončili úspěšně, a navázali tak na úspěchy hlineckého šachu na Košumberku z minulých let.

Závěrem bych chtěl jako kapitán "B" družstva poděkovat jedinému hostujícímu hráči v našem týmu, Luboši Hnátovi z pořádajícího oddílu, který uhrál na 4. šachovnici plných 100% (5bodů z 5) čímž družstvo velice podržel....