Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Různé

Face to Face, 12. - 14.10.2012, Želiv

Na 11. turnaj  Face2Face na víkend odjelo v pátek 12. října z Hlinska "7 statečných" šachistů do Želivu.
Tam v hotelu "Na Kocandě" se utkalo 26 šachistů z celé republiky i ze Slovenska v 8-mi kolovém Rapidu ( na 40min., se zápisem partie). Po velkém boji o první místo, kdy ještě dvě kola před koncem bylo 9 kandidátů na vítěze v rozmezí jediného bodu, nakonec získal celkové 6. místo Milan Londin s 5 body, pouhých 1,5 bodu za prvním.
Ale v dalších kategoriiích jsme měli dokonce medailové umístění. V ženách skončila Jana Londinová na 2.místě a Maruška Vašková na 3.místě, obě se 4 body. Celkově uzavíraly první polovinu tabulky. Přitom Maruška dokázala porazit velmi silnou šachistku paní Dagmar (KM žen), která vybojovala 4,5bodu a ženskou kategorii vyhrála, protože si bodovou ztrátu s našimi ( Jana s ní remizovala ) vynahradila bodovými zisky s muži.
Maruška se navíc stala nejúspěšnějším dítětem v turnaji !!
Jana zase získala 1. místo v přidruženém turnaji v Holanďanech a třetí místo v přidruženém bleskáči !!
Neztratili se ani další naši muži, když Tonda Indra uhrál 4 body a Petr Vašek, Přemek Osička svorně slušné 3 body a skončili v 2. třetině tabulky. Vláďa Peňáz vybojoval 2,5 bodu a nechal za sebou ještě 4 šachisty. Přitom navíc Přemek Osička zdatně bojoval i v bleskáči, kde skončil na 5. místě. Myslím, že všichni naši reprezentanti bojovali dle svých možností a schopností a na Želiv budou vzpomínat rádi.

Konkrétní výsledky turnaje včetně bleskáče a holanďanů najdete tady.

Vydáno: 16.10.2012 18:01 |
Přečteno: 3015x |