Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

8. kolo KPIIz - Lázně Bohdaneč x Hlinsko B, 9.2.2020, Hlinsko

7. kolo KPIIz - Lázně Bohdaneč x Hlinsko B, 9.2.2020, Hlinsko

 

Dnešní šachová neděle se nám nevyvedla:-( . Prohráli jsme s vážným kandidátem na postup do KPI  Sokolem Lázně Bohdaneč vysoko 1,5:6,5. Příčinu vidím hlavně v tom, že naši soupeři připomínají celou sezonu rozjetý vlak, který se nedá jen tak lehce zastavit.

Někdy na začátku "pustili" svým soupeřům remizu a od té doby mají nepřetržitou řadu vítězství. Když jsem v konečné nominaci, kterou jsem rozesílal až v sobotu a čerpal jsem opět už z posledních hráčských rezerv (po kolikáté už v této sezoně:-((), abychom neplatili pokutu, ozval se potom Slávek, že  se mu přece jen lepší zdravotní stav a že v neděli ráno se teprve ukáže, zda bude schopný hrát. V neděli ráno se opravdu ozval, že nastoupí a tak jsem mohl uvolnit Jirku Šulce, který byl ochoten obětavě zaskočit, i když měl naplánované šachové školení (což si myslím mu nakonec prospělo více, než naše utkání).

Slávkova informace, že nastoupí na 4. šachovnici, byla dneska (neděle) asi poslední věc, která mne potěšila. Dávalo to i při posunu šachovnic šanci aspoň na trošku slušný výsledek s těžkým soupeřem. Bohužel asi jeho ne zcela dobrý momentální zdravotní stav mu neumožnil podat dobrý výkon, bojoval srdnatě, ale nakonec v poslední partii dne přece jen někdy v půl čtvrté musel s ELOvě podstatně slabším soupeřem kapitulovat. Nějak se mu v poslední době nedaří. Snad k tomu napíše v komentáři něco sám.

Předposlední, kdo prohrál, byl  na 2. šachovnici Luboš Stránský, který se zkušeným panem Sekyrkou držel dlouho krok, ale pak se projevily zkušenosti soupeře a také vysoký rozdíl ELO bodů a Luboš musel kapitulovat. Podobně i Luboš Janda hrál pěkné šachy, ale silnější soupeř ho ve střední hře přehrál. To vidím stejně jako u  Luboše Stránského, že největší problém je v tom, že nám chybí  nepřítomni silnější šachisté ze začátku soupisky, kteří by na předních šachovnicích se silnými soupeři lépe odolávali a ještě k tomu posunuli naše další šachisty proti hratelnějším soupeřům. Jsem přesvědčen, že při posunu o dvě šachovnice dozadu by oba Lubošové neprohráli !!

Teď pro změnu zase od konce - Jenda Janáček nenechal nikoho na pochybách a po zisku figury svého soupeře přesvědčivě přehrál - jediná hlinecká výhra :-D - a to je bohužel málo. Jenda si v této pro něj první šachové sezoně v soutěži družstev říká o větší přesun dopředu budoucích soupisek jak A-čka tak i B-čka. O druhou výhru jsem se já na třetí šachovnici pokoušel několik hodin, když soupeř odmítl v 10. tahu mou nabídku na remizu (asi vzhledm k jeho vyššímu ELO), přestože jsem stál s bílými o malinko lépe (já ani jinak remizu nenabízím:-D), a  soupeřovo odmítnutí mě vyburcovalo k tomu, že jsem tu malou výhodu vystupňoval k velmi pěknému postavení mých figur a v tu chvíli mi pro změnu nabídl remizu soupeř, což jsem zase odmítl já s tím, že bych se to tentokrát já rád pokusil vyhrát. Ale asi to bylo únavou, že jsem zahrál malou nepřesnost, které se můj silnější soupeř chytil jako záchraného "vlákna" a povedlo se mu v dané pozici vynutit opakování tahů - takže nakonec bojovná remíza. A to byl bohužel z hlinecké strany celkový bodový zisk.

Ostatní partie se našim nepovedly, přestože měli ELOvě přijatelné soupeře. Snad nám k tomu taky něco napíší.

V závěru tabulky se naštěsí nic nezměnilo, naši největší konkurenti na sestup také neuspěli, jen Rapid Pardubice C už má 7 bodů, takže ho asi ani při dobrých výkonech už nedostihnem.

Za 14 dní nás čeká existenční zápas v Chocni, která je těsně před námi a věřím, že aspoň na tento zápas nastoupíme konečně v nejsilnější sestavě, abych nemusel zase shánět ochotníky na záskok do sestavy někdy v sobotu.

Pořád vidím ještě naši šanci na záchranu v KPII jako reálnou, ale musíme všichni pořádně zabrat.


Vydáno: 14.2.2020 9:30 | 
Přečteno: 187x | 
 | Hodnocení:

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.