Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

6. kolo KPIIz - Hlinsko B x Chrudim B, 12.1.2020, Hlinsko

Tak konečně prorazilo šachovou smůlu v dnešní neděli i hlinecké B-čko. Porazili jsme Chrudim B a nic na tom nemění fakt, že to bylo i s notnou dávkou štěstí, které jsme v předcházejících zápasech neměli. Udělali jsme tak první krok k záchraně. Ale pokud si chceme udržet jistotu záchrany, budeme muset ještě nějaké další zápasy vyhrát, a to nebude určitě jednoduché. Samozřejmě budeme bojovat a snad se záchrana v KPIIz podaří. Jak se toto vítězství zrodilo ? První remízu jsem nabídl svému soupeři, kapitánovi hostů Bohouši Němcovi já na 5. šachovnici asi po 2 hodinách hry, protože jsem stál o něco lépe než můj zkušený a ELOvě o 130 bodů silnější soupeř (ale měl jsem respekt, protože jsem s ním v minulosti prohrál, i když jsem stál lépe), a nebyl jsem si jistý, jestli dovedu svou lepší pozici přetavit v celý bod. Navíc jsem se chtěl věnovat "koučování".
Brzy nato remizoval i Hynek Vojanec na 6. šachovnici  s Vladimírem Česenekem.
Na zbylých šachovnicích probíhaly líté boje. Odhadoval jsem, že konečný výsledek bude velmi těsný.
Na 1. šachovnici byla pozice dlouho dvojsečná, já to viděl remizově a asi i Milan Adámek, jemuž jeho soupeř nabídku remizy odmítal. Nakonec se ukázalo až zhruba ve 3 hodiny, že pan Linhart svým odmítáním remízy udělal chybu, protože Milan ho důslednou hrou nakonec přehrál a vybojoval v posledním duelu zápasu celý bod. Na 2. šachovnici dlouho odolával Luboš Janda zkušenějšímu a výborně hrajícímu Jaroslavu Hájkovi, který důslednou hrou uplatnil materiální převahu do vítězství. Na 3. šachovnici porazil výborně hrající Bohouš Štěrba Jana Chvojku v oboustraně ostré partii. Na 4. šachovnici prokázal velkou psychickou odolnost v partii Luboš Stránský, kde byl od zahájení pod velkým tlakem soupeře a jen taktak se v některých chvílích "stébla chytal", aby nakonec svého soupeře přelstil a dal mu mat :-D. Výborně, taktéž soupeř  Martin Bartoš byl potrestán za odmítání nabídek remizy.
Na 7. šachovnici v typicky remizové pozici dali remízu Petr Vašek s Janem Krysem. A na 8. šachovnici hrál pěkné šachy ve svém prvním startu za hlinecké B-čko Jenda Janáček, který dokázal porazit zkušeného Pavla Sokola ve dvojsečné partii, ve které v závěru zkoušel nervy přihlížejících, když se mu s figurou navíc po nějakém slabším tahu naštěstí podařilo výborně  najít matovací pozici a vyhrát.
Takže nakonec relativně vysoké vítězství, ale musíme objektivně přiznat, že nám tentokrát na rozdíl od minulých zápasů zapřálo i štěstí. Ale samozřejmě mu šlo hlinecké B-čko tentokrát hodně naproti. Děkuji všem zúčastněným za výborný výkon a houževnatý boj, díky čemuž jsme konečně slavili úspěch a také dalším šachistům, kteří nás přišli povzbudit.

ŠO Hlinsko B
TJ ŠO Chrudim B
Adámek Milan V Z 1831 1 - 0 1932 Linhart Zbyněk Z
Janda Lubomír Z 1773 0 - 1 1904 Hájek Jaroslav H Z
Štěrba Bohumír Z 1527 1 - 0 1624 Chvojka Jan Z
Stránský Luboš Z ZK 1549 1 - 0 1706 Bartoš Martin Z ZK
Londin Milan K Z 1672 ½ - ½ 1789 Němec Bohumil K Z
Vojanec Hynek 1607 ½ - ½ 1658 Česenek Vladimír Z
Vašek Petr 1460 ½ - ½ 1628 Krys Jan
Janáček Jan 0 1 - 0 1467 Sokol Pavel

-

Vydáno: 13.1.2020 12:25 | 
Přečteno: 186x | 

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.