Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

4. kolo KSz - Rapid Pardubice E x Hlinsko C, 10.12.2017

Zajímavý zápas od prvních minut. Dojeli jsme v 8.45 a postáli si před klubovnou soupeře, která ještě byla zamčená. Cca 7 minut před zahájením zápasu se přiřítil první domácí - mladý Martin Joukl - a protože mi bylo z trvalého ticha trapně za něj, zdvořile jsem ho pozdravila a moc mě potěšilo, když mi odpověděl. Chviličku po něm se dostavil kapitán domácích a minuty plynuly. Cca v 9.10 už jsem nevydržela a požádala domácí, zda bychom mohli začít hrát a za dalších 5 minut se tedy začalo. Na čtvrté šachovnici domácích bylo prázdno - zřejmě špatná domluva. Po cca další čtvrthodině se vše dořešilo a obě družstva byla kompletní.

Proti mě zasednul šikovný devítiletý klučík a zahájení sehrál výborně, musela jsem hrát velmi pozorně. Po převedení partie do střední hry přišla soupeřova hrubka a pro mě jezdec zcela zdarma - stane se. Ondřej se velmi snažil, ale s takovou ztrátou už si nedokázal poradit a prohrál. Bylo mi ho až líto i s ohledem na to, že ne všichni domácí jeho prohru brali s klidem, ale když hraju za družstva, nemůžu si dovolit remízu ze soucitu. Vedeme 1 : 0.

Jako druhý dohrál Patrik. Se zkušeným soupeřem to vůbec neměl jednoduché, klobouk dolů před p. Kolomým, kéž bych měla v jeho letech (90) takovou kondici a dokázala odehrát zápas na takové úrovni, jakou předvedl. Patrik zabral a trpělivě vyseděl přivyhranou koncovku s pěšcem navíc, kterého se mu povedlo prosadit. Vedeme 2 : 0.

Po druhé nabídce remízy ze strany soupeře ve vyrovnané "tupé" pozici remízu přijal Roman a zajistil nám remízu. 2,5 : 0,5

No a tím naše úspěchy skončily. Jarda se po chybičce v 25. tahu už nedostal zpátky do hry a jeho soupeř trpělivou přesnou hrou vylepšoval postavení svých figur, až se stala pozice neudržitelnou. 2,5 : 1,5

Na první šachovnici se tatínek snažil zvrátit pozici se dvěma pěšci méně alespoň do remízy, která by nám zajistila celkové vítězství, ale bohužel se tentokrát nepodařilo. 2,5 : 2,5

Škoda, nezadařilo se a remíza je spravedlivá. Díky mým kolegům za prošachovanou neděli.

Naštěstí z naší "pralesní" ligy nemáme kam spadnout a tak si držíme svůj původní cíl - aby si zahráli všichni, kdo hrát chtějí, a aby nás šachy bavily. Myslím si, že to se nám daří a sama jsem zvědavá, v jaké sestavě nastoupíme do dalšího zápasu 7.1.2018 doma proti Chotěboři C. Kdo se hlásí dobrovolně ? :-)))