Kategorie: Aktuality, Krajský přebor jednotlivců

3. kvalifikační turnaj KP 10 + 12, Česká Třebová

Úspěšná sobota ...

HD10

V desítkách se z našich dětí nejvíce dařilo Adámkovi. Skončil na 8. místě se 4 body a prohrál jen se dvěma největšími favority turnaje. Hrál dobře, sebejistě a klidně. Můžu říct, že už teď se těším na další sezónu a na to, co nám v ní bude předvádět.

Jirka Štěrba uhrál taky 4/7 a skončil 10. Jirka sbíral zkušenosti už loni, v této sezóně by se měl umisťovat rozhodně výš. To by ale nesměl být líný přemýšlet a soustředit se.

Jirka Šulc uhrál 3,5/7 a skončil 13.- to není špatné. Jirkovi zatím chybí soustředění na vlastní partii a větší rozvaha, výsledky jistě přijdou, v této kategorii bude hrát i příští rok, zatím se rozkoukává.

Podrobné výsledky jsou tady.

V průběžných výsledcích po třech kvalifikacích je v postupové osmičce na sedmém místě Jirka Štěrba, na osmém místě Adam Zelenka a jako první náhradník Míša Neubauer (velká škoda, že přestal hrát, jistě by se do finále s přehledem dostal). Pokud se jim podaří odehrát dobře poslední kvalifikaci, měli by do finále postoupit :-)

HD12

Lépe se dařilo našim zkušenějším - dvanáctkám. Musím říct, že mi dělali radost jeden vedle druhého, hráli zodpovědně, pomalu a snažili se, mám z jejich výkonů velmi dobrý pocit.

Svou formu po uspěšných vánočních turnajích (svitavském a našem) potvrdil Míša Ročňák a moc mě to potěšilo. Výborným výkonem 6/7 se od prvního kola držel na špici a celý turnaj zaslouženě vyhrál a vysloužil si přímý postup do finále ! :-) Pokazil jen poslední partii s Erikem - tedy doslova odfláknul, a tím vytrestal sám sebe, protože do poslední chvíle nebylo jisté, jestli ho pomocné hodnocení o vítězství nepřipraví. Myslím si, že ty nervy pro něj byly nejlepším ponaučením pro příště.

Výborně se dařilo i Vojtovi Říhovi, výsledek 6/7 a skvělé druhé místo hovoří za vše. Maruška s kvalitním výsledkem 5/7 skončila na 6. místě a 1. mezi dívkami. Ondra uhrál taky pěkných 5/7 a skončil 8. Na 9. místě se 4.5 body je Patrik Pešek, který turnaj skvěle začal a pak trošku zvolnil, ale prohrál jen se silnými hráči - s Vojtou a s Petrem Klabenešem. Škoda remízy s Mannem - s figurou navíc remizovat, to už by se mu stávat nemělo. Všech pět našich hráčů se seřadilo do devátého místa, myslím si, že to je perfektní výsledek a všichni si zalouží pochvalu.

Velmi veselý je pro nás i pohled na průběžné pořadí po třech kvalifikacích. Tabulku vede Vojta, Maruška je na 3. místě, Ondra na 7. místě a Míša na 8. Vojta a Míša mají přímý postup do finále zaručen, Maruška ho má prakticky jistý, Ondra musí své umístění ještě potvrdit. Patrik je na 14. místě a aby se vešel do postupové osmičky, musela by se mu poslední kvalifikace extrémně povést.

Vydáno: 13.1.2013 16:42 |
Přečteno: 3032x |