Kategorie: Aktuality, Krajský přebor jednotlivců

Výsledky jsou tady ... a komentář Marušky, Ondry, Jirky a Vojty taky, na ostatní čekám.

HD14 a HD16 , komentáře přímo od našich borců by měly být během pár dnů.

Vojta : Turnaj se mi docela povedl.
V první partii mi soupeř při útoku věnoval figurky a bylo rozhodnuto.1:0
Ve druhé partii jsem nekorektně obětoval materiál, ale ještě jsem to vzrátil. 1:0
Ve třetí partii jsem narazil na Patrika Žejdlíka, po dlouhém boji to nakonec skončilo remízou. 1/2:1/2
Ve čtvrté partii jsem v 13. tahu soupeři věnoval figurku, ještě jsem ho zkoušel 10 tahů jestli se nevzdá :D, tak jsem se vzdal já. 0:1
V pátém kole soupeř neuměl dámský gambit, tak jsem mu vzal věž a poté jsem si s ním jenom hrál 1:0.
V šestém kole jsem opět zkusil dámský gambit, po výměnách byl souboj těžkých figur, ale nervozitou mi soupeř dal věž a byl konec. 1:0
V posledním kole jsme hráli anglickou, pozice přešla do vyrovnané koncovky. 1/2:1/2

Maruška : Zhodnocení - kategorie HD14, 3. kvalifikační turnaj Ústí n. O.

Celkově jsem se sebou spokojena, nakonec jsem skončila na 7. místě se ziskem 5,5/7.

V 1. kole jsem vyhrála - 8. tahem jsem dala mat.

2. kolo nebylo pro mě opět nějak náročné.

Ve 3. kole jsem opět vyhrála, bylo to trochu těžší, ale ještě se to dalo.

Ve 4. kole jsem se utkala (no vlastně Hlinsko vs. Hlinsko) s P. Zelenkou a to jsem vyhrála.

5. kolo jsem hrála s M. Kupsou a po analýze jsme s taťkou zjistili, že do koncovky byla partie vyrovnaná, ale měla jsem málo času a nakonec prohrála.

6. kolo jsem měla velké štěstí a vyhrála.

Poslední kolo jsem remizovala a to s E. Žejdlíkem.

Mezi jednotlivými koly šel taťka do města a koupil megabalení klobás a bylo to výborné. :-)

Marie Vašková

Ondra : V sobotu 18.1.2014 jsem se zúčastnil šachového turnaje v Ústí nad Orlicí.
1.kolo jsem hrál s Balcarem Michalem a vyhrál jsem na rozbitou rošádu.
2.kolo jsem hrál s Křivským Lukášem a vyhrál jsem také na rozbitou rošádu.
3.kolo jsem hrál s Hendrychem Danielem, dal mi vidličku na krále a věž a já jsem útočil na krále a nakonec jsem mu dal mat.

4.kolo jsem hrál s Jirouškem Janem a prohrál jsem v koncovce.

5.kolo jsem hrál s Bémem Tadeášem a prohrál jsem vyhranou partii.

6.kolo jsem hrál s Málkem Filipem (bylo mu jenom 7 let a rozdával mi figurky) a vyhrál jsem.

7.kolo jsem hrál s Bílkem Markem a získal jsem střelce a vyhrál jsem.

Měl jsem tedy 5 bodů a myslím si, že jsem dopadl celkově dobře.

Jirka : Myslím si, že na mě celkem solidní výkon.

Ostatní zatím nenapsali ...

Pořadí po třetí kvalifikaci všech kategorií naleznete v tomto článku. Do květnového finále postupuje prvních 8 ! Takže nic není jisté, je potřeba zabrat a naplno odehrát poslední kvalifikaci v Hlinsku.

Vydáno: 21.1.2014 21:10 |
Přečteno: 2926x |