Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Krajský přebor jednotlivců

2. kvalifikační turnaj Krajského přeboru HD 10 a HD12, Polička, 20.11.2010

To byl ale náročný den ... Vyrazili jsme v úctyhodném počtu - 11 dětí a já, Tonda, pan Pešek a Jana Vašková. Určitě to za to stálo :-)

Dopadli jsme skvěle - dvě 1. místa a jedno 2. místo, spousta pěkných matů a zajímavých partií a hromada nových zkušeností pro všechny děti.

Patrik už podruhé zvítězil v kategorii HD12 se 6 body ze 7. Všechny partie ale nebyly jednoznačné - třeba s Ondrou Cachem měl horší pozici a dokázal ji zvrátit ve svůj prospěch a to samé si prožil v partii s Luckou Amborožovou, která byla od výhry jen kousek, ale vyhrávající kombinaci nenašla. I tak to měl Patrik s ní hodně těžké a v náročné koncovce mu chybělo jen 48 vteřin k pádu praporku - budeme muset potrénovat blicání a rychlou hru - a neprohrál na čas jen díky přidávání 5 vteřin na tah. V poslední partii s Honzou Nešpůrkem dostal v zajímavé koncovce náhodný mat uprostřed šachovnice - divil se Patrik i jeho soupeř :-).

Erik zabojoval a odměnou mu bylo výborné 2. místo v kategorii HD10 se 6 body ze 7, kde rozhodovalo mezi 1. a 2. místem jen pomocné hodnocení. Podařilo se mu remizovat s budoucím vítězem Ondřejem Švandou, se kterým doteď jen prohrával. Byla vidět veliká snaha a soustředění a taky to, že se začal šachům opět věnovat naplno i mimo tréninky.

Výborně hrála Maruška a získala pro sebe 1. místo v dívkách a celkové výborné 6. místo v kategorii HD10. Uhrála 4 body a prohrávala jen s těžkými soupeři. Opět dostala mat na poslední řadě - doufám, že byl poslední a už si konečně na to začne dávat pozor :-). Hraje moc pěkné šachy, dokáže najít zajímavou kombinaci a umí bojovat až do konce i v horších pozicích. Zlepšuje se turnaj od turnaje a určitě další úspěchy přijdou.

Slušně se zadařilo Martinovi, uhrál 4 body a skončil celkově v kategorii HD12 na pěkném 11. místě. Musím ale prozradit, že měl štěstí na soupeře a to mu k tomuto výsledku určitě hodně pomohlo - se špičkou této kategorie se zatím měřit nemůže a pokud se k těm lepším chce připojit, čeká ho veliká hromada práce.

Moc pěkný turnaj odehrál Pavel - na svém druhém turnaji získal 3 body a pěkné 14. místo z 22 hráčů. I další naši nováčci bojovali ze všech sil - Patrik uhrál 3 body (škoda zbytečného patu ve vyhrané partii), Ondra 2,5 bodu a výborně začal na svém prvním turnaji Dan - 2,5 bodu. Honzík v zápalu boje zapomněl matování a povedlo se mu vyhranou partii zpatovat, takže celkově 0,5 bodu.  Celkově ale musím všechny naše začátečníky v kategorii HD10 moc pochválit, protože hráli pomalu a dohrávali svoje partie pravidelně jako poslední. Zahájení zvládají pěkně a pokroky jsou určitě vidět. Všichni víme jak to je - žádný učený z nebe nespadnul a čeká je moc práce a učení. Je ale vidět, že je šachy baví a zlepšování jde rychle. Velmi těžký začátek měl Filip - nastoupil rovnou do dvanáctek a tam už naprostá většina hráčů začátečnické hrubky nedělá. Přesto dokázal dát svůj první turnajový mat a bod si uhrál. Za snahu a bojovnost si pochvalu zaslouží.

Vůbec se nevedlo Petrovi - asi už byl v myšlenkách na ukončení fotbalové sezóny, které ho hned po turnaji čekalo, a jeho výkon podle toho bohužel vypadal. Očekávala jsem od něj, že se bude letos prát o postup do krajského finále a zatím se to tak nevyvíjí. Uhrál jen 2,5 bodu a skončil na 20. místě z 24 hráčů.

Celkově jsem s naší výpravou velmi spokojená, dařilo se nám a nováčci se jistě naučili spoustu nových věcí a získali další zkušenosti. Turnaj byl výborně organizovaný, prostory školní jídelny naprosto vyhovující, bylo dost místa pro všechny hráče i diváky a ceny pro všechny děti byly moc pěkné.

Podrobné výsledky obou kategorií jsou tady a fotogalerie tu. Tak a my jdeme slavit :-)

Vydáno: 20.11.2010 17:22 |
Přečteno: 3113x |