Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Krajský přebor jednotlivců

2. kvalifikace HD14 - Ústí nad Orlicí, 1.12.2012

V sobotu 2.12. jsme vyrazili na kvalifikaci HD14 a 16. Jelo se do Ústí nad Orlicí, a potom co se Jirka Zdražil na sobotu úplně vyflák, odjížděli jsme v počtu 2 dětských kusů. Jel Vojta Trník a Petr Zelenka. Turnaj se konal v jídelně firmy Ritter, nám velice známé místo. Organizátorům tohoto turnaje příliš nepomohlo počasí. Protože byla velká zima venku, a dole musely být odemčené dveře, i v místnosti byla poměrně velká zima. V celé jídelně bylo dohromady asi kolem stovky lidí, jídelna nemá žádné oddělené segmenty, a tak se stávalo, že hrací místnost hučela jako jeden velice rušný kotel, takže klidu na soustředění a přemýšlení tam moc nebylo. Nicméně podmínky byly pro všechny stejné. Přejdu tedy k samotným výsledkům našich chlapců.

Pro Vojtu Trníka byl turnaj opět sbíráním cenných zkušeností do dalších bojů. Jeho výsledek 2,5 bodu byl lepší o půl bodu než ten minulý, tak jsem ho pochválil. Hrál svůj 2. turnaj, ve kterém o něco šlo. Oběma klukům jsem před turnajem řekl, že si přijeli normálně zahrát šachy a když jim to nepůjde, nikdo jim hlavu neutrhne. Petr samozřejmě moc dobře věděl, že hraje o krajské finále. Zahájil docela dobře, vyhrál 1. kolo, ale hned ve druhém narazil na silného Tomáše Ludvíka z Polabin, pozdějšího celkového vítěze. Na toho nestačil, ale dále turnajem procházel docela dobře. V 6. kole však prohrál v turnaji podruhé, s Tulisem z Poličky a jeho výsledek 4,5/7 nakonec patřil k lepšímu průměru turnaje, i k Petrovým lepším výsledkům. Bohužel na postupovou osmičku to nestačilo, a skončil na 15. místě.

Petr nám pomalu zraje, dokáže hrát s každým ve své kategorii naprosto vyrovnanou partii. Nutno však říci, že spoustu partií ještě prohrává díky své zbrklosti a také díky tomu, že pro šachy samotné toho moc nedělá...... (na rozdíl od kluků, se kterými prohrává). Tady je jeho největší rezerva a obávám se, že pokud se nezmění v přístupu k domácí práci, bude stále lepším průměrem, přestože u něj můžeme mluvit o talentu...

Domů jsme dorazili už potmě, ale v pořádku, a tím naše sobotní mise skončila.