Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Krajský přebor jednotlivců

2. kvalifikace HD14 + HD16, Polička, 30.11.2013

Tak pěkný výsledek jako minule to nebyl, ale propadák taky ne. Janě děkuji za rychlé vyřešení ranní krize s druhým autem a za příjemný doprovod :-)

Do Poličky jsme vyrazili v šesti, v dobré náladě a s velkými cíli, které se ne všem podařilo splnit.

Vojta si zahrál opět HD16 a asi už mu to pro letošek zůstane (i když poté, co Katka Dudlová opět nabančila našemu hráči, tentokrát Patrikovi, prohlásil, že bude muset odehrát i turnaj ve čtrnáctkách, aby ji konečně někdo od nás porazil :-)). Turnaj odehrál s mnohem větším klidem a sebevědomím a dařilo se mu výrazně lépe než minule (ale bylo to dáno i menší konkurencí, která se tentokrát sešla). V partiích si opět zkoušel novinky ze svého repertoáru a různé oběti a většinou mu to vyšlo velmi pěkně a jeho partie byly akční a zajímavé. Má velkou pochvalu za odvážný přístup a chuť bojovat. Uhrál 4,5/7, obhájil si nasazení a obsadil 7. místo - spokojenost.

Podrobné výsledky této kategorie najdete tady.

V HD14 byl tentokrát nejlepší Patrik, který uhrál 5/7 a skončil na 8. místě. Se svým výkonem může být spokojený, zdá se, že zlepšení je trvalého rázu a pokud bude makat dál, výsledky budou. Snad poprvé se dostal to vytoužené osmičky a má šanci bojovat o postup do finále. Jediná partie, kterou opravdu zprasil, je s postrachem našich chlapců - s Katkou Dudlovou. Nejdřív jí věnoval figuru, pak ji vybojoval zpátky, získal dva pěšce navíc a místo toho, aby se snažil rozehrát v koncovce krále, vyměnit materiál a jít si pro dámu, bez plánu šachoval a šachoval, zahnal soupeřčina krále ke svému a nechal si dát neodvratitelný mat. To by se mu stávat nemělo a doufám, že si tuto partii bude dlouho pamatovat. Jinak velká pochvala za předvedený výkon.

Další z našich je až na 18. místě Ondra se 4/7 a i to ukazuje, jak je tato kategorie nabitá a pořadí nejlepších jako na houpačce. Rozhodují detaily a mnohdy i větší dávka štěstí. Ondra ještě hraje HD12 a tak jeho výsledek je slušný, ale umí hrát i mnohem lépe. S šíleně rychle hrajícím Danielem Zemanem prohrál naprosto zbytečně a to jsem ho před partií ještě varovala, že soupeř hraje rychle a nemá se jím nechat strhnout. Na jeho tempo sice nepřistoupil, ale hrál stejně rychleji, než je zvyklý, a partii odehrál pod svoji úroveň. Stejně zbytečná byla i rychlá prohra s Rudou Junem, divokou partii bez hlubší myšlenky odflákli oba hráči a Ondra si ji prohrál sám. Partie s Matějem Kupsou byla vyrovnaná a tentokrát byl Matěj holt lepší. Takže pro příště zpomalit a víc přemýšlet.

Stejný výsledek 4/7 a 21. místo Marušku určitě moc nepotěšilo, ale tentokrát ji chyběl i kousek štěstí. Snaha byla velká, výkony slušné a takhle dolů ji dostala vlastně až zbytečná prohra v posledním kole s Jirkou Píšem. Nevadí, není každý den posvícení a Maruška odehrála turnaj proti kvalitním hráčům, takže určitě tento výsledek není ostudou.

Petr Zelenka odehrál svůj standardní turnaj, opět 4/7 a žádná hrůza ani žádná sláva. Všechny tři prohry byly zbytečné, nejzbytečnější s Vojtou Holáskem, kde Petr totálně pohořel už v zahájení, rozdal co mohl a prohrál mezi prvními. Pořád stejné chyby - malá soustředěnost, zbytečná rychlost a zbrklost - až se Petr ještě více zklidní a začne přemýšlet od prvních tahů, přibude i vyhraných partií. Pochvalu má za výhru s Adamem Brejšou - to je cenný bod a takhle by měl odehrát celý turnaj !

Jirka Zdražil se pmalu ale jistě v průběhu této sezóny zlepšuje. Jde to pomalu, ale viditelně. Vytváří si stále více příležitostí k matům, ale ne vždy je v pravý čas vidí. Ubývá rozdaných figur a čím dál častěji se dostává do koncovky. Jirka uhrál 3/7 a s jeho výkonem jsem spokojená.

Podrobné výsledky této kategorie jsou tady. Tato kategorie je hodně "nabušená", ukazuje se, že bodovat může kdokoli z první cca dvacítky a boje o finále budou letos zjevně napjaté až do poslední chvíle. Kdo chce postoupit, musí makat !

Průběžné pořadí všech čtyř kategorií po dvou odehraných turnajích najdete tady. Připomínám, že postup mají jistý vítězové kvalifikačních turnajů a pak ti, kdo se probojují do celkového 8. místa. Každému se počítají tři nejlepší turnaje.

Vydáno: 3.12.2013 3:31 |
Přečteno: 2706x |