Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Různé

13. kolo F2F, Moravec, 13. - 15.9.2013

V pátek 13.9. začlo 13.setkání šachistů Face2Face v Moravci v penzionu "u Výletů". Bohužel z hlineckých šachistů jsme přijeli tentokráte jenom dva : já a hlavní organizátor Tonda. I celková účast byla o poznání nižší : 15 šachistů a 3 členky doprovodu. To ovšem nemělo na příjemný průběh setkání negativní vliv. Na výborné úrovni bylo tentokrát stravování, pamětníci se shodli, že porce byly tentokrát největší a nejchutnější, a to nejen pro běžné strávníky, ale i pro vegetariány ze všech 13 kol. Prostředí bylo příjemné a i když venku většinou pršelo, uvnitř nám vesele praskalo dřevo v ohništi. Ale i v tomto kole probíhal lítý boj o první místo, samozřejmě ve velmi kamarádském duchu. Ještě tři kola před koncem nebylo nic rozhodnuto, vedl Mallerick s 5 body, za ním se 4 body následovali 3 "stíhači" Víťa, Marek a já a další 3,5bodoví. Nakonec byla "tajenka" rozluštěna : s 6 body zvítězil Marek, pak následovala trojice 5,5 bodových, kde až pomocné hodnocení rozhodlo o 2. místě Víti, 3.místě Mallericka a bramborové medaili pro mne(milojo). Já jsem letos úspěšně remizoval s prvními třemi, přičemž mě o výhry připravila časová tíseň, kdy hlavně ke konci partií soupeři značně zrychlili hru a musel jsem být rád za remizy. Jedinou prohru jsem utržil od pátého Petra. Z dalších výkonů je třeba zmínit Kennorba, který přijel až pozdě večer a po dvou kontumačních nulách ještě dokázal dobrým výkonem bojovat o slušné  umístění. Bohužel se už méně šachově vedlo organizátorům: ať už to byl Toncef, Alma nebo MrMuf, který měl na starosti počitač a rozlosování kol a který přijel, byť byl ve středu operován a zřejmě i to se projevilo na jeho výkonu.
V pátek v noci po hlavním turnaji a výtečné večeři a případně někteří i při točeném pivu, které taky zajistil Tonda, se uskutečnil turnaj v Holanďanech, kde si Tonda s Karlem třetím místem vynahradil aspoň trochu neúspěch v hlavním turnaji, a pokračovalo se dalšími společenskými hrami. Většina účastníků šla spát až ve 4 hod. ráno. Já na rozdíl od toho jsem spal "už" od 23 hod., protože jsem byl "utahán" cestou z Tatranské Lomnice a turnajových partií. Možná je v tom i příčina mého úspěšného startu, že jsem se dobře vyspal, na rozdíl od mých soupeřů. V sobotu v noci se ještě uskutečnil bleskový turnaj, kterého jsem se po dlouhé době zúčastnil i já, ale jsme oba s Tondou skončili až ke konci startovního pole. Turnaj mi jen potvrdil můj nedostatek času z rapidu, je to moje hlavní slabina, se kterou ale již zřejmě vzhledem k věku nic nenadělám. Lepší to už bylo !!
Nezbývá mi než poděkovat hlavním organizátorům Tondovi, Almě, MrMufovi, ale i Jance a Tobi, které se bohužel nemohly zúčastnit, ale setkání taky připravovaly, za mimořádně zdařilou akci. Taktéž děkuji za výbornou atmosféru všem zúčastněným a věřím, že na únorovém kole bude účast aspoň o něco vyšší.

Všechny informace k tradičnímu turnaji najdete zde.

Vydáno: 21.9.2013 10:33 |
Přečteno: 2197x |