Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Krajský přebor jednotlivců

1. kvalifikace HD10 + 12, Polička, 18.10.2014

Zhruba před měsícem začal našim nejmenším opět kolotoč kvalifikačních turnajů krajského přeboru. Bohužel, kvůli školní akci jsme jeli do Poličky oslabeni o Sofču a Toníka Holfeuerovy, celkově tedy v počtu 4 dětských kusů. Jeli tedy čtyři chlapci, ve složení Adam Zelenka, Martin Pešek, Jirka Šulc a Jindra Zdražil. Samotný turnaj probíhal v poměrně klidné atmosféře, jak je tomu v Poličce zvykem. Protože Poličáci vlastní elektronickou šachovnici s přenosem dat, mohli i nezúčastnění sledovat dění na 1.desce dokonce on-line. Co se týče předvedených výkonů, tak všichni chlapci začli turnaj docela slušně, vítězstvím. Další kola postupně oddělovala „zrna od plev" (pokud to tak lze u těch nejmenších vůbec říci), a k mé radosti se naši chlapci drželi v té první části startovního pole. Doslova skvostný turnaj odehrál Adam Zelenka, pro něhož se stala zlatonosnou 2.deska na které až do 5.kola uhrál 100%(4/4). V 5.kole opět na 2.desce bohužel prohrál, nicméně stále míchal pořadím na medailových pozicích. Ze zbylých 3 kol už ale vydoloval pouze jediný bod, a ziskem 5 bodů ze 7 obsadil pěkné 3.místo. Druhým účastníkem v turnaji nejmenších byl Martin Pešek, který se ve startovním poli také neztratil. Konečný bodový zisk měl stejný jako Adam (5/7), ale díky klopýtání a nevyrovnanosti svých výkonů skončil až na celkovém 8.místě. I tak je to dobrý výsledek, a lze za něj Martina pochválit.

Kategorie H12 už tak slavná nebyla. Jirka Šulc ve své kategorii zdaleka nezazářil jak by mohl, a zůstal trochu za svým očekáváním. Přes dobrý vstup do turnaje nakonec své umístění pustil papírově slabším, a nakonec se zařadil výsledkem 4/7 do šedého průměru startovního pole. Pro Jirku to je výsledek, který balancuje na hranici průměrného výkonu a ostudy. Jirka má rozhodně na to, aby se pral ve své kategorii v rámci kraje o medaile. No a posledním do party byl Jindra Zdražil. Jindra byl z celé čtveřice výsledkově na tom asi nejhůře. Přestože výsledek tomu neodpovídá, myslím že i on zasluhuje pochvalu. Jindra s námi na turnaje příliš nejezdí, tudíž tato výprava byla pro něho spíše o sbírání turnajových a herních zkušeností. I tak si myslím, že se ziskem 3 bodů se ve startovním poli určitě neztratil. Skončil nejvýše oproti svému nasazení ze všech našich kluků. Musím říct, že i jeho výkon mne mile překvapil. Partie které prohrál, nedokázal dotáhnout především díky malé vyhranosti a nedostatku turnajových zkušeností. Dokázal pěkně stavět figurky, nedělal ani tolik hrubých chyb a jeho šachy jsem se zájmem pozoroval. Na našeho Jirku Šulce měl při turnaji dokonce navíc dámu už od začátku partie, ale bohužel ani tahle partie pro něho neskončila dobrým výsledkem.

Co k celému turnaji říci závěrem?? Všechny kluky bych chtěl v globále pochválit za to, že během turnaje i v jednotlivých pauzách mezi koly nezobili, dělali to co jsem jim řekl, a nebyly s nimi žádné problémy. Jinak myslím, že naši chlapci nám rostou ve slušné hráče. Musíme je na tréninku ale hodně hlídat aby dělali to co mají. Jejich největším soupeřem je jejich rychlost a zbrklost. Pokud se nám podaří tyto jejich vlastnosti udržet na uzdě, občas je z šachu ještě něco i naučit, myslím že se o jejich růst nemusíme strachovat.

Podrobné výsledky obou kategorií jsou tady.

Vydáno: 8.11.2014 16:45 |
Přečteno: 1924x |